Oyun Grubu

Oyun Grubu

24 aydan itibaren haftada en az 2 gün 2 saatten başlayan oyun gruplarımızın 3-4-5 günlük seçenekleri vardır.

Oyun gruplarında ince ve kaba motorun yanı sıra dil gelişimi, sosyalleşme ve paylaşma davranışları desteklenerek çocuklarımızın birbirleri ile kaynaşarak okula hazırlanmaları sağlanır.

Oyun gruplarında Montessori çalışmaları, serbest etkinlikler, duyusal havuzlarda aktarma ve keşif çalışmaları gibi çalışmalarla oynarken öğrenir ve sosyalleşirler.

Dil Gelişimi

Hikaye okuma, okunan hikaye ile ilgili sorulara cevap verebilme, nesne kartlarında istenilen nesneyi bulabilme ve isimlendirebilme, parmak oyunu, şarkı, kukla ve ritm çalışmaları ile desteklenir.

Kas-Motor Gelişimi

Montessori eğitim yöntemi kullanılarak yapılan çeşitli çalışmaların yanı sıra boya ve kalemi doğru tutabilme, sınırlı alan boyama, makas kullanma, oyun hamuru şekillendirme, ipe ya da çubuklara boncuk dizme gibi çalışmalarla ‘’İnce motor’’,

Denge tahtasında yürüme, 3 tekerlekli bisiklete binebilme, trambolinde  zıplama, hayvan yürüyüşleri, zıplama, top atma-yakalama gibi çalışmalarla ‘’Kaba motor’’  desteklenir.

Sosyal Gelişim

Toplumsal kurallara uyma, sosyalleşme, yaşıtları ile doğru iletişim kurma, paylaşma, yardımlaşma, verilen yönergeye uygun davranabilme, sıra bekleme, sorumluluk alma ve yerine getirme gibi hedef davranışların içselleştirilmesi amaçlı çalışmalardır.

Günlük Yaşam Beceri

Montessori eğitim yöntemi uygulanarak çocuklarımızı toplumsal hayata hazırlamak, kendi kendilerine yetebilmelerini sağlamak, özgüven ve aidiyet duygularını artırabilmek amaçlı yapılan çalışmalardır.

Bilişsel Gelişim

Renk, sayı, şekil ve kavram gelişimine yönelik çalışmalar yapılır. Çlışmalar Montessori yöntemine ait aktivitelerle (gruplama, ayırt etme, eşleme, tamamlama, parçasını bulma v.s) ve oyunlarla desteklenir.

Duyusal Çalışmalar

5 duyumuzun kullanılmasıyla öğrenme ve odaklanma süreçlerini hızlandıran, el-göz koordinasyonunu artıran bu çalışmalar; yapılandırılmamış oyuncaklarla oyun kurma, problem çözme, yaratıcı oyun kurabilme becerisini geliştirmek amaçlı olup; temalı oyun havuzları, köpükler, jöle torbaları, dokunsal küpler ve materyaller kullanılarak en keyifli şekilde desteklenir.

Hemen Bilgi Almak İçin

İzmir Çiğli Panda Anaokulu hakkında daha detaylı bilgi için formu eksiksiz doldurunuz.